انجام بوتاکس ابرو

چه مدت پس از کاشت ابرو می‌توان بوتاکس کرد؟


بوتاکس پس از کاشت ابرو یکی از سوالات اساسی کسانی است عمل‌های زیبایی انجام داده‌اند. بوتاکس یکی از رایج‌ترین عمل‌های زیبایی برای جوانسازی پوست است. بوتاکس می‌تواند به صورت موقتی، عضلات صورت را فلج کند و چروک‌های سطح پوست را از بین ببرد. کاشت ابرو نیز جزو سایر روش‌های جدید است که برای ایجاد تغییر در حالت ابروها و چهره انجام می‌شود. آیا به تازگی کاشت ابرو انجام داده‌اید و قصد تزریق بوتاکس را دارید؟ در این مطلب، اطلاعات لازم درباره بوتاکس پس از کاشت ابرو را در اختیارتان قرار  می‌دهیم.

 

یک خانم در حال انجام بوتاکس پس از کاشت ابرو
آشنایی با بوتاکس

بوتاکس چیست؟

پزشکان سال‌های متوالی از بوتاکس برای رفع چین و چروک و چین‌های صورت استفاده می‌کنند. بوتاکس ماده‌ای است که توسط باکتری کلستریدیوم بوتولینوم تولید می‌شود. بوتاکس، سیگنال‌های اعصاب به ماهیچه‌ها را مسدود می‌کند. عدم انقباض عضلات صورت به دلیل تزریق بوتاکس می‌تواند باعث رفع چروک‌های پوستی شود. بوتاکس بیشتر برای رفع چروک در خطوط پیشانی، خط لبخند، پنجه کلاغی (خطوط اطراف چشم) و خطوط اخم استفاده می‌شود.

چین و چروک‌های ناشی از آسیب اشعه خورشید با بوتاکس قابل درمان نیستند. انجام بوتاکس فقط چند دقیقه طول می‌کشد و نیازی به بیهوشی ندارد. بهتر است که حداقل یک هفته قبل از عمل از مصرف الکل، آسپرین و داروهای ضد التهاب خودداری کنید. اثرات بوتاکس سه تا چهار ماه باقی می‌ماند. با بازگشت تدریجی فعالیت عضلات، خطوط و چین و چروک ها ظاهر می‌شوند و نیاز به درمان مجدد دارید.

تزریق بوتاکس شاید با عوارض جانبی همراه باشد. کبودی موقت شایع‌ترین عارضه جانبی بوتاکس است. سردردهایی که طی 24 تا 48 ساعت طول می‌کشند نیز جزو عوارض نادر تزریق بوتاکس هستند. درصد کمی از بیماران ممکن است پس از تزریق، دچار افتادگی پلک به صورت موقت شوند. تزریق بوتاکس برای همه افراد گزینه مناسبی نیست. افراد باردار، شیرده و زیر سال 18 باید از انجام بوتاکس خودداری کنند. به علاوه، تزریق بوتاکس برای رفع تمام چین و چروک‌ها موثر نیست و ابتدا باید با پزشک خود مشورت کنید.

 

انجام بوتاکس یک خانم
آشنایی با زمان نمایان شدن نتیجه بوتاکس و زمان مناسب برای بوتاکس پس از کاشت ابرو

نتیجه بوتاکس پس از چه مدت زمانی نمایان می‌شود؟

معمولاً نتایج اولیه تزریق بوتاکس تا پنج روز پس از تزریق قابل مشاهده است. اگر اولین بار است که بوتاکس انجام داده‌اید،  احتمالاً ۴۸ ساعت پس از درمان متوجه تفاوت در پوست خود خواهید شد. اما برای رسیدن به حداکثر نتیجه به دو هفته زمان نیاز خواهید داشت. البته فاکتورهایی مانند میزان تزریق و تزریق در کلینیک های معتبر نیز روی زمان تاثیر بوتاکس تاثیرگذار خواهند بود.

چه زمانی بوتاکس پس از کاشت ابرو مناسب است؟

افزایش سن می‌تواند باعث افتادگی پلک، ریزش ابرو و ایجاد چروک‌های پوستی شود. بنابراین، برخی از افراد به دنبال راهی برای درمان تمام این مشکلات هستند. کاشت ابرو و بوتاکس بهترین گزینه برای درمان مشکل کم‌پشتی ابرو و رفع چروک‌های پوست است. اما اگر قصد تزریق بوتاکس و کاشت ابرو به صورت همزمان را دارید به شما انجام این کار را توصیه نمی‌کنیم. کاشت ابرو و بوتاکس نباید به صورت همزمان انجام شوند.

هر اندازه که تزریق بوتاکس در فاصله بیشتری با کاشت ابرو انجام شود، فرد دچار عوارض جانبی کمتری خواهد شد. از آنجایی که پس از کاشت ابرو احتمال ایجاد عوارضی مانند کشیدگی و تورم پوست ناحیه ابرو وجود دارد، باید تزریق بوتاکس در این فاصله به تعویق بیفتد. تزریق بوتاکس باید ۴ ماه پس از کاشت ابرو انجام شود. در این صورت احتمال ایجاد عوارض به حداقل می‌رسد. اگر تا چهار ماه صبر کنید، تورم ایجاد شده در ناحیه ابرو به علت کاشت ابرو از بین می رود و تزریق بوتاکس بهتر صورت می‌گیرد.

پس از تزریق بوتاکس باید حدوداً حداقل دو هفته صبر کنید تا ماده سم بوتولینوم جذب عضلات شما شود. اگر بلافاصله بعد تزریق بوتاکس پروسه کاشت ابرو صورت بگیرد، نتیجه خوبی نخواهید گرفت. بنابراین، به شما توصیه می‌کنیم که حداقل تا 4 ماه پس از کاشت ابرو سراغ تزریق بوتاکس نروید.

همانطور که گفتیم، کاشت ابرو می‌تواند باعث ایجاد تورم و کشیدگی پوست شود. بنابراین، احتمال خطا در هنگام تزریق بوتاکس در این حالت وجود دارد. اگر بلافاصله بعد از کاشت ابرو، بوتاکس تزریق شود، تاثیرپذیری این روش خیلی کمتر خواهد بود. پس اگر می‌خواهید در حالت ابرو تغییری ایجاد نشود یا تزریق بوتاکس به خوبی انجام شود، بین کاشت ابرو و تزریق سم بوتولینوم فاصله بیندازید.

 

انجام بوتاکس بعد از کاشت ابرو
هر آنچه در مورد عوارض بوتاکس در ناحیه ابرو پس از کاشت ابرو باید بدانید

عوارض بوتاکس در ناحیه ابرو پس از کاشت ابرو

کاشت ابرو یک راه حل دائمی برای افرادی است که از ریزش ابرو رنج می‌برند. ریزش ابرو می‌تواند ناشی از کندن بیش از حد یا شرایط پزشکی مانند آلوپسی یا کم کاری تیروئید باشد. برخی از افراد به صورت همزمان دچار ریزش ابرو و چین و چروک می‌شوند. بنابراین، این افراد به دنبال درمان این دو مشکل با هم هستند. اما هر دو روش بوتاکس و کاشت ابرو نباید همزمان انجام شوند. بوتاکس در ناحیه ابرو ممکن است که با برخی از عوارض جانبی همراه باشد. البته این عوارض کوتاه مدت هستند و به مرور زمان از بین می‌روند. عوارض بوتاکس در ناحیه ابرو بعد از کاشت ابرو شامل موارد زیر است:

 • ترشح اشک چشم کاهش پیدا می‌کند و فرد دچار خشکی چشم می‌شود.
 • احتمالاً تا چند روز پس از کاشت ابرو و بوتاکس دچار سردردهای مکرر خواهید شد.
 • واکنش‌های آلرژیک نیز جزو سایر عوارض بوتاکس در ناحیه ابرو پس از کاشت محسوب می‌شوند.
 • یکی از عوارض بوتاکس در ناحیه ابرو پس از کاشت، ضعف عضلانی در صورت تزریق زیاد است.
 • مشکل در بلعیدن و افتادگی پلک نیز جزو سایر عوارض بوتاکس پس از کاشت ابرو محسوب می شوند.

 

انجام فرآیند تزریق بوتاکس برای از بین بردن چروک
کم کردن عوارض بوتاکس تا حد ممکن

چگونه عوارض بوتاکس را به حداقل برسانیم؟

بوتاکس دارای عوارض طولانی مدت نیست و این عارضه ها ظرف مدت کوتاهی از بین می روند. بنابراین، شما می توانید با خیال راحت تزریق بوتاکس را انجام دهید. اما راه هایی نیز برای به حداقل رساندن عوارض کوتاه مدت بوتاکس وجود دارند که عبارتند از:

 • انجام بوتاکس در کلینیک‌های معتبر و تحت نظر پزشک متخصص مانند کلینیک دیناز: بوتاکس باید در کلینیک‌های معتبر و زیر نظر افراد متخصص صورت بگیرد. اگر تزریق بوتاکس در مراکز نامعتبر و غیر بهداشتی انجام شود، امکان افزایش عوارض جانبی وجود دارد. بنابراین، تزریق بوتاکس تحت نظر پزشکان متخصص در کلینیک دیناز را می‌توان به عنوان روش کاهش عوارض بوتاکس در نظر گرفت.
 • مصرف داروهای تجویزی پزشک: یکی از راه‌های کاهش عوارض بوتاکس، مصرف به موقع داروها است. پس از تزریق بوتاکس معمولاً پزشک داروهایی را برای شما تجویز می‌کند. اگر به موقع داروهای خود را مصرف کنید احتمال بروز عوارض بوتاکس به حداقل می‌رسد.
 • اطلاع‌رسانی به پزشک درباره حساسیت‌ها: برخی از افراد دارای آلرژی و حساسیت هستند. اگر می‌خواهید عوارض جانبی بوتاکس را به حداقل برسانید باید پزشک را از حساسیت‌ها و آلرژی‌های خود مطلع کنید. در صورت داشتن آلرژی، احتمالاً پزشک مصرف داروهای ضد حساسیت را برای کاهش عوارض پیشنهاد می‌کند.
 • عدم تزریق در صورت بارداری: تزریق بوتاکس در بارداری ممکن است که با برخی از عوارض جانبی همراه باشد. بنابراین، در صورتی که باردار هستید، تزریق بوتاکس را به تاخیر بیندازید.
 • عدم تزریق بلافاصله پس از کاشت ابرو: تزریق بوتاکس بعد از کاشت ابرو با عوارض جانبی بیشتری همراه است. بنابراین، ایجاد فاصله بین زمان تزریق بوتاکس و کاشت ابرو برای پیشگیری از بروز عوارض لازم است.

جمع بندی

بوتاکس و کاشت ابرو از جدیدترین تکنیک‌های کمک به جوانسازی و تغییر در چهره محسوب می‌شوند. اما باید بدانید که این دو روش نباید به طور همزمان با یکدیگر انجام شوند. هر چقدر فاصله بین تزریق بوتاکس و کاشت ابرو بیشتر باید نتیجه بهتری خواهید گرفت. به دلیل اینکه احتمال تورم یا کشیدگی پوست پس از کاشت وجود دارد باید بین تزریق و کاشت ابرو وقفه ایجاد شود. پزشکان توصیه می کنند که بین زمان تزریق بوتاکس و کاشت ابرو وقفه چند ماهه صورت بگیرد تا هر یک از این عمل های زیبایی تاثیرگذاری بیشتری داشته باشند.

شما می توانید تزریق بوتاکس پس از کاشت ابرو را در کلینیک تخصصی دیناز انجام دهید. در این کلینیک، انواع خدمات زیبایی مانند تزریق سم بوتولینوم و کاشت ابرو صورت می گیرد. اگر تزریق بوتاکس و کاشت ابرو در کلینیک‌های معتبر و زیر نظر پزشک متخصص صورت بگیرد، کمتر دچار عوارض جانبی خواهید شد. بنابراین، در انتخاب کلینیک مورد نظر برای تزریق بوتاکس یا کاشت ابرو، دقت لازم را داشته باشید.

منبع: drleilafard
دیناز کلینیک

سوالات متداول

 • آیا بوتاکس بر ریشه‌های ابروهای پیوند داده شده تأثیر می‌گذارد؟
  خیر، بوتاکس معمولاً در مناطق اطراف تزریق می‌شود و بر ریشه‌های ابروها تاثیری ندارد اما تقویت ابرو‌های کاشته شده بسیار مهم هستند.
 • چه زمانی پس از انجام پیوند ابرو می‌توانم بوتاکس را انجام دهم؟
  توصیه می‌شود حداقل دو هفته پس از انجام پیوند صبر کنید تا اطمینان در مورد بوتاکس خود داشته باشید و به تراکم بهبودی مناسب دست پیدا کند.
 • آیا عوارضی از ترکیب این روش‌ها وجود دارد؟
  در حالی که عوارض جانبی به ندرت رخ می‌دهند، تورم یا کبودی کوچک ممکن است در محل تزریق ایجاد شود. این عوارض به مدت موقتی و به سرعت کاهش می‌یابند.
 • چقدر اثرات بوتاکس پس از انجام پیوند ابرو دوام دارد؟
  اثرات بوتاکس ممکن است حدود ۳ تا ۶ ماه دوام داشته باشد که به عوامل فردی و منطقه درمان بستگی دارد.
 • آیا این روش دردناک است؟
  تزریقات بوتاکس به طور کلی دردناک نیستند و با تزریق موضعی می‌توان ناراحتی کمی را کاهش داد، در صورت نیاز از مخدر موضعی استفاده کنید.
 • پس از انجام روش، آیا می‌توانم فعالیت‌های عادی خود را ادامه دهم؟
  بله، شما می‌توانید فوراً پس از تزریق بوتاکس به فعالیت‌های عادی خود ادامه دهید. با این حال، از ورزش‌های سنگین در اولین ۲۴ ساعت خودداری کنید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *