انجام فرآیند میکروبلیدینگ ابرو

فرآیند میکروبلیدینگ ابرو روی صورت


میکروبلیدینگ ابرو یکی از روش‌های ایجاد ابرویی طبیعی و جذاب است که در چند سال اخیر بسیار محبوب شـده است. این روش، یکی از روش‌های پرکاربرد در صنعت زیبایی است و به طور خاص برای افرادی که ابروهای ناهمگون، کم‌جا، یا کاملاً نامشخص دارند، بسیار مفید است. در این روش، با استفاده از یک دستگاه خاص و با کمک پیگمنت‌های خاص، خطوط نازکی به صورت شبیه به ابروهای طبیعی ایجاد می‌شود.

انجام فرآیند میکروبلیدینگ بر روی صورت یک خانم
هر آنچه که در مورد میکروبلیدینگ باید بدانید

داشتن ابروهای زیبا، پر و مشخص، بدون تغییر شکل، برای ما که به دنبال بهبود زیبایی ظاهری صورت خود هستیم، حیاتی است. برای بهره‌بـردن از ابروهای زیبا، درمان‌های بی‌شماری وجود دارد اما تمام این درمان‌ها باید در کلینیک تخصصی کاشت ابرو انجام شود. با این حال محبوب‌ترین آرایش نیمه دائمی برای ابرو میکروبلیدینگ است. این روش امکان افزودن تراکم بیشتر، اصلاح طرح آن یا ایجاد یک ابرو از ابتدا (اگر از آلوپسی در این ناحیه رنج می برید) را ارائه می دهد.

به طور کلی میکروبلیدینگ چیست؟

میکروبلیدینگ ابرو یک درمان زیبایی است که شامل یک تتو نیمه دائمی روی ابروها می شود. در این روش رنگ به سطحی‌ترین لایه ابرو تزریق خواهد شد. طرح آن مو به مو به صورت خطوط ریز است که ظاهری طبیعی مد نظر ما را ایجاد می‌کند. در واقع نوعی طراحی ابرو است و در آن رشته های بسیار نازکی کشیـده شـده که با رشته‌های طبیعی ترکیب می‌شوند. متخصص انجام دهنده اندازه‌گیری‌های لازم را از صورت انجام می‌دهد. بنابراین، ابروها همیشه متقارن خواهند بود.

برای هر فرد انجام فرآیند میکروبلیدینگ به چه صورت است؟
بررسی فرآیند میکروبلیدینگ بر روی تمام افراد

میکروبلیدینگ برای چه افرادی مناسب است؟

این درمان برای افرادی که ابروهای بسیار ظریف دارند، چه به دلیل حذف بیش از حد موهای زائد و چه به دلیل ژنتیک، بسیار مورد نیاز است. کسانی که دارای ابروهای افتاده و نامتقارن، با لکه های طاسی هستند نیز تمایل دارند به میکروبلیدینگ متوسل شوند. با میکروبلیدینگ شکل ابروها اصلاح می شود تا متقارن تر به نظر برسند و ظاهر فرد را بزرگ تر یا جوان تر کند. این روش بسیار ساده است و متخصصی که آن را انجام می دهد، موهای ریز و ظریف را روی ابرو می کشد. به طور کلی کاشت مو یا میکروبلیدینگ ابرو باعث زیبایی و بیشتر شـدن حجم و فرم موهای آن قسمت می‌شود. برای تقویت مو باید این کار تحت نظر کلینیک تخصصی تقویت مو انجام شود.

تاثیر مراحل انجام میکروبلیدینگ در زیباسازی چهره
مراحل انجام میکروبلیدینگ برای زیباسازی چهره

مراحل انجام میکروبلیدینگ

میکروبلیدینگ یک روش آرایشی است که برای رسم و تعریف مجدد خطوط مویی روی صورت استفاده می‌شود. این فرایند شامل استفاده از سوزن‌های بسیار نازک و ریز است که رنگ را به طور موقت در لایه بالای پوست جا می‌دهند. میکروبلیدینگ مراحل خاصی دارد که برای آشنایی بیشتر شما به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

 • مشاوره و طراحی ابروها

ما با مشاوره و طراحی شروع می‌کنیم و می‌توان گفت مهم‌ترین مرحله در میکروبلیدینگ ابرو است. وضعیت ابروهای شما را ارزیابی خواهیم کرد تا مشخص کنیم که آیا این تکنیک برایتان مناسب است یا خیر؟ بسته به نوع پوست، ضخامت و رنگ مو، ممکن است یک تکنیک یا روش دیگر توصیه شود. سپس متخصص شروع به کشیـدن مناسب‌ترین شکل روی ابرو بر اساس صورت شما می‌کند. برای طراحی باید 3 قسمت ابرو، ابتدا، قوس و انتها را در نظر بگیریم. پس از تکمیل فرآیند، مشتری می تواند طرح را ببیند و ایده‌ای از ظاهر ابروی خود از طریق آن داشته باشد.

 • تزریق بی ‌حسی

میکروبلیدینگ یک آرایش نیمه دائمی است که در آن لایه اول پوست (اپیدرم) با سوزن مخصوص سوراخ می‌شود. هنگام انجام این کار توصیه می‌کنیم از بی‌حسی موضعی به صورت کرم یا ژل استفاده کنید. با تزریق بی‌حسی درد را کنترل خواهید کرد همچنین باعث تثبیت بهتر رنگدانه در پوست می‌شود.

 • ترسیم فرم ابرو

با دقت بسیار، طرح ترسیم می‌شود. معمولاً این عمل با استفاده از قلم و فشار دست صورت خواهد گرفت. برای دستیابی به ابروی کاملا طبیعی، موها در اندازه‌ها و جهت‌های مختلف رسم خواهند شد. فردا انجام دهنده به هر میزان که تخصص داشته باشد قادر است این عمل را بهتر انجام دهد.

 • افزودن رنگ دانه‌ها

رنگدانه‌ها از طریق ابزاری که شامل سوزن‌های کوچکی است، تزریق می‌شوند. تن رنگی که استفاده می‌کنیم باید بسیار شبیه رنگ موها باشد، مگر اینکه مشتری چیز دیگری را انتخاب کند. پس از اتمام میکروبلیدینگ، متخصص محصول اضافی را خارج می‌کند. سپس ارزیابی خواهد کرد که آیا در صورت نیاز به پر کـردن برخی از شکاف‌‌ها یا کافی بـودن پاس اول، به پاس دوم نیاز است یا خیر. پس از اتمام کار، باید بین یک ماه تا یک ماه و نیم صبر کنیم تا تاچ آپ میکروبلیدینگ را انجام دهیم و در نتیجه رنگ را اصلاح کنیم. متخصص به شما توصیه می‌کند که در روزهای بعد چه کاری انجام دهید تا ابروهای خود را تا چند ماه آینده بی‌عیب و نقص نگه دارید.

تفاوت بسیار زیاد میکروبلیدینگ و دیگر روش ها روی زیبایی
متفاوت بودن روش میکروبلیدینگ با دیگر روش ها در پر کردن ابرو ها

تفاوت میکروبلیدینگ و دیگر روش‌ های پر کـردن ابروها

میکروبلیدینگ و روش‌های دیگری برای پرکردن ابروها استفاده می‌شوند، مثل پرکردن با خطوط مایع، پرکردن با گلاتین و پرکردن با پودر، که این روش‌ها تفاوت‌هایی دارند. برای تغییر ظاهر ابروها روش‌های مختلفی علاوه بر میکروبلیدینگ وجود دارد که اکنون به مقایسه آن‌ها می‌پردازیم.

 • مقایسه میکروبلیدینگ و هاشور

هاشور معمولاً 2 الی 3 سال ماندگاری دارد بر همین اساس بعد از گذشت مدت زیادی نمی توانید مدل ابروهای خود را تغییر دهید. اگر به دنبال ابروهای طبیعی تر هستید هاشور چندان توصیه نمی شود. میکروبلیدینگ بعد از گذشت 6 ماه تا 1 سال پاک خواهد شد و از رنگدانه (PIGMENT) با یک قلم به صورت دستی استفاده  کنند. در هاشور از جوهر (INK) از یک قلم دارای موتور برقی استفاده می شود و معمولاً خونریزی کمی بیشتر از روش دیگر است.

 • مقایسه میکروبلیدینگ و تاتوی ابرو

تاتوی ابرو ماندگاری فوق العاده بالایی دارد و تا آخر عمر باقی خواهد ماند. بنابراین باید در انتخاب طرح آن بسیار دقت کنید. در میکروبلیدینگ رنگدانه‌ها به لایه‌های عمیق پوست تزریق نخواهند شد و همین امر منجر شده بعد از گذشت مدتی با لایه برداری مداوم صورت پاک شوند. در تاتو امکان مشاهده رنگ های آبی، مشکی و قهوه ای که ظاهر چندان خوشایندی ندارند وجود دارد.

 • مقایسه میکروبلیدینگ و سایه ابرو

سایه ابرو یکی از روش‌های قدیمی است که امروزه کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. ابروهایی که با این روش ایجاد می شوند چندان طبیعی نیستند و امکان تغییر رنگ پوست وجود دارد. از جمله معایب این روش می توان به ایجاد گوشت اضافی، انتقال عفونت و تحریک بیماری‌های زمینه‌ای اشاره کرد. تنوع طرح و مدل در سایه ابرو کم است و ماندگاری کمی دارد. با این حال در میکروبلیدینگ امکان زخم و خونریزی وجود خواهد داشت، اما در این شیوه بعید است.

 • مقایسه میکروبلیدینگ و کاشت ابرو

توجه به تفاوت بین میکروبلیدینگ و کاشت ابرو برای کسانی که می‌خواهند از این روش‌ها استفاده کنند بسیار مهم است. میکروبلیدینگ یک تکنیک آرایش نیمه دائمی است که با رنگدانه‌ها انجام می‌شود و به شما امکان می‌دهد شکل و رنگ ابرو را تغییر دهید. کاشت ابرو یا پیوند ابرو روشی است که در آن واحدهای فولیکولی از نواحی دیگر بدن به قسمت‌‌های طاس ابرو منتقل می‌‌شوند. هدف این است که با رشد موهای جدید، ابروهایی با تراکم بیشتر ایجاد کنند.

تاثیر بسیار زیاد نتایج میکروبلیدینگ ابرو روی چهره
بررسی نتایج میکروبلیدینگ و دیگر روش‌ های برای پر کردن ابروها

 نتایج میکروبلیدینگ چه زمانی مشخص می‌شود؟

بلافاصله بعد از انجام این عمل زیبایی نتایج اولیه آن را می‌توانید مشاهده کنید. با این حال برای دستیابی به نتیجه مطلوب، بین چهار تا شش هفته زمان لازم است. در این دوره تغییراتی در زیبایی ابروها ایجاد می شود اما نترسید، این امر طبیعی بـوده و جای نگرانی نیست. همچنین اثرات آن بین 6 ماه تا 1 سال باقی می‌ماند، اگرچه بسته به نوع پوست می‌تـوان آن را کمی افزایش داد. اما نه تنها نحوه انجام میکروبلیدینگ ابرو، بلکه نحوه مراقبت از آن نیز برای دستیابی به نتایج بهتر مهم است. همچنین در هفته‌های اول، ابروهای خود را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید و نباید به سولاریوم مراجعه کنید.

میکروبلیدینگ روشی مفید برای افزایش زیبایی چهره
روش میکروبلیدینگ برای چه کسانی مناسب است؟

چه کسانی نباید میکروبلیدینگ کنند؟

با وجود تمام این مزایا، متخصص پوست تصریح می‌کند که میکروبلیدینگ برای همه بیماران توصیه نمی‌شود. اگر از دیابت رنج می‌برید، داروهای ضد انعقاد مصرف می‌کنید، هر نوع آلرژی دارید یا باردار هستید انجام این درمان توصیه نمی‌شود. همیشه با یک متخصص مشورت کنید تا متوجه شوید که آیا میکروبلیدینگ برای مورد خاص شما مفید و بی‌خطر است یا خیر. برخی از رایج ترین مواردی که استفاده از این روش برای آن‌ها توصیه نمی‌شود را به صورت مختصر ذکر می کنیم.

 • هپاتیت
 • درماتیت سبورئیک
 • دیابت
 • هموفیلی
 • بیماری های خود ایمنی مانند HIV
 • کاتریس، کلوئید یا مویرگ های شکسته
 • بارداری
 • در صورتی که از داروهای رقیق کننـده خون استفاده می‌کنید.

این یک لیست انحصاری نیست و همه شرایط پزشکی یا همه زمینه‌ها را پوشش نمی‌دهد. در اولین مشاوره قبل از شروع درمان، تمام شرایط و خطرات مربوط به درمان در هر یک از این موارد را بررسی کنید.

جمع بندی

میکروبلیدینگ ابرو شامل وارد کردن مولکول‌‌های رنگدانه به لایه‌های زیر اپیدرمی پوست با استفاده از ضربه‌های کوچک است. این کار به صورت دستی انجام می‌شود که این امر نتیجه را طبیعی‌تر می‌کند. بزرگترین توصیه ما در صورتی که می‌خواهید این امر را انجام دهید این است که به دنبال یک مرکز تخصصی و واجد شرایط باشید. همیشه نظرات مربوط به بهترین کلینیک کاشت ابرو مدنظر را بررسی کنید و از سایر مشتریان راهنمایی بگیرید.
ابروها می‌توانند ظاهر شما را کاملاً تغییر دهند بنابراین در انتخاب مرکز انجام دهنـده این خدمات فقط به قیمت توجه نکنید. همچنین متخصص باید شکل ابروهای طبیعی شما را ارزیابی کـرده و ضخامت و رنگی را که برای شما مناسب تر است را انتخاب کند.

منبع: adita , hogarmania
دیناز کلینیک

سوالات متداول

 • آیا میکروبلیدینگ ابرو دردناک است؟
  احساس درد و ناراحتی در هنگام میکروبلیدینگ ابرو به شدت به تحمل شخص بستگی دارد. برخی افراد ممکن است احساس کمی درد کنند، اما در اکثر موارد این روش به طور کلی تسکین دهنده است و باعث درد یا ناراحتی قابل توجهی نمی‌شود.
 • چه مدت زمانی لازم است تا میکروبلیدینگ ابرو انجام شود؟
  زمان مورد نیاز برای انجام میکروبلیدینگ ابرو به سطح پیچیدگی و وضعیت ابروها بستگی دارد. اما به طور معمول، این فرایند حدود 60 تا 90 دقیقه زمان می‌برد.
 • زمان مدت‌های تکرار میکروبلیدینگ ابرو چگونه است؟
  زمان تکرار میکروبلیدینگ ابرو به سرعت رشد موهای ابروها و ترجیحات شخصی مرتبط است. به طور عمومی، پس از 4 تا 6 هفته، نیاز به تماس دوباره با متخصص میکروبلیدینگ ابرو برای نگهداری و تعمیر ابروها وجود دارد.
 • آیا میکروبلیدینگ ابرو به مدت طولانی باقی می‌ماند؟
  نتیجه میکروبلیدینگ ابرو به طور عمومی به مدت حدود 12 تا 18 ماه باقی می‌ماند. با این حال، رنگ و شکل ابروها ممکن است در طول این دوره کمی تغییر کند. برای حفظ نتیجه بهتر، ممکن است نیاز به جلسات تعمیر و نگهداری در فواصل زمانی معینی داشته باشید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *