بهترین فصل برای کاشت مو چه فصلی است؟

فصل مناسب برای کاشت مو


فصل مناسب مناسب کاشت مو دقیقا زمانی معلوم می‌شود که به تمام مزایا و معایب کاشت در هر چهار فصل بپردازیم. در گذشته‌ای نه چندان دور آقایان از کم پشتی مو و گاهی کچلی خود رنج می بردند و راهی برای درمان آن نداشتند. در صورتی که امروزه هر کسی می‌تواند با انجام یک عمل سرپایی و کاشت مو در بهترین کلینیک کاشت مو، این عیب را به طور کامل از بین ببرد. اما سؤال اصلی اینجاست که بهترین فصل برای کاشت مو چه زمانی است؟
حال ما به جای آن که فصل مناسب کاشت مو را به شما معرفی کنیم قصد داریم به مزایا و معایب کاشت مو در هر یک از چهار فصل سال اشاره کنیم. بدین ترتیب به راحتی و با دلیل و منطق متوجه زمان مناسب برای انجام کاشت مو خواهید شد.

 

ایا فصل در کاشت مو تاثیر دارد؟
ایا تاثیر فصل در کاشت مو جدی است؟

تاثیر فصل ها در کاشت مو

در کشور عزیز و چهار فصل ما ایران، شرایط آب و هوایی مختلفی وجود دارد. دقت کنید که کاشت مو یک عمل سرپایی بدون نیاز به بستری است که به راحتی می‌توانید در یک بعد از ظهر آن را انجام دهید و بلافاصله پس از آن به فعالیت‌های روزمره خود بپردازید.
در چند هفته اول پس از کاشت مو باید مراقبت های لازم را انجام دهید تا دچار عفونت نشوید. همچنین آب و هوای مناسب می تواند باعث بهبودی سریع تر شما شود. برای آنکه با تأثیر فصل‌ها در کاشت مو آشنا شوید قصد داریم به ذکر مزایا و معایب انجام این عمل زیبایی در فصل های مختلف بپردازیم.

 

کاشت مو در فصل بهار

فصل بهار یکی از بهترین فصول سال در ایران است که هوا بسیار مرطوب و دلپذیر می شود. شما می توانید از این هوای دلچسب نهایت بهره را برده و عمل کاشت موی خود را در این فصل از سال انجام دهید. اگر چند روز قبل از فرا رسیدن سال نو مو بکارید فرصت استراحت در ایام نوروز را از دست نخواهید داد، در نتیجه زخم‌های شما زودتر بهبود پیدا می‌کنند.
همچنین خنکی هوا در فصل بهار باعث می‌شود تا زخم‌هایی که در پوست سر شما ایجاد شده است، دچار سوزش نشود و زودتر بهبود پیدا کند. البته مواظب باران‌های بهاری باشید ز‌یرا ممکن است باعث ایجاد عفونت در پوست سر شما شود. می‌توان گفت بهار بهترین فصل مناسب کاشت مو است به شرطی که همیشه چتر یا کلاهی نرم به همراه داشته باشید!

کاشت مو در تابستان

شما در کدام نقطه از کشور عزیزمان ایران زندگی می‌کنید؟ اگر در محل زندگی شما خبری از تابستان‌های بسیار گرم و سوزان نیست عمل کاشت مو را در این فصل انجام دهید. همچنین ما به کسانی که در فصل تابستان در مناطق ییلاقی زندگی می‌کنند، کاشت مو در این فصل توصیه می‌کنیم. بسیاری از مشاغل در فصل تابستان تعطیلات بیشتری دارند در نتیجه فرصت استراحت بیشتری برای افراد باقی می‌ماند. پس اگر می‌توانید پوست سر خود را از آفتاب سوختگی دور نگه دارید و از گرم شدن زخم‌های آن جلوگیری کنید، در فصل تابستان مو بکارید.

کاشت مو در فصل پاییز

اگر می‌خواهید در فصل پاییز مو بکارید به شما تبریک می‌گوییم زیرا برای عید نوروز با ظاهری آراسته و موهایی زیبا به عید دیدنی می‌روید! در این فصل نیز مانند بهار، هوا بسیار معتدل همراه با بارش‌های پراکنده است. در نتیجه زخم‌ها زودتر بهبود پیدا می‌کنند. همچنین در این فصل از سال خبری از تعریق و آفتاب سوختگی نیست.

 

فصل مناسب کاشت مو در آقایان
کاشت مو در زمستان

کاشت مو در فصل زمستان

اگر گرمایی هستید و تعریق شما زیاد است به شما توصیه می‌کنیم در فصل زمستان مو بکارید. زمستان فصل مناسب کاشت مو است زیرا کمتر نیاز به استحمام پیدا می کنید و خبری از آفتاب سوزان نیست. در این فصل باید مواظب بارش برف و باران و زخم‌های سر خود باشید. به همین دلیل به شما توصیه می‌کنیم هرگز بدون چتر از خانه خارج نشوید!

بهترین فصل مناسب کاشت مو چه زمانی است؟

تا اینجا به مزایا و معایب کاشت مو در چهار فصل سال پرداختیم اما بالاخره کدام فصل مناسب کاشت مو است؟ در واقع نمی‌توان پاسخی قطعی به این پرسش داد زیرا برای تعیین فصل مناسب باید شرایط شغلی و فردی هر کسی را مورد بررسی قرار داد.
بهار برای کارمندانی که فقط تعطیلات نوروز را در سال تعطیل هستند، مناسب است. کارمندانی که مشغله آن‌ها در تابستان کمتر است می توانند در این فصل مو بکارند. اگر هم می‌خواهید تا عید نوروز موهای زیبای شما رشد کرده باشد باید پاییز را برای کاشت مو انتخاب کنید. البته فراموش نکنید که افراد گرمایی و کسانی که زیاد عرق می‌کنند باید در زمستان مو بکارند. در پایان باید گفت که برای انتخاب فصل مناسب کاشت مو باید شرایط هر فرد به صورت جداگانه بررسی شود.

کاشت مو در کلینیک دیناز

در کلینیک تخصصی زیبایی، پوست و کاشت موی دیناز برترین روش‌های درمانی و زیبایی به کار گرفته می‌شوند. تمام تجهیزات مورد استفاده ساخت آمریکا و اروپا هستند و بهترین متخصصین پوست و مو از این تجهیزات برای کاشت مو استفاده می‌کنند. خیالتان راحت باشد که این مرکز با مجوز از وزارت بهداشت و درمان فعالیت می‌کند همچنین رفع ریزش مو یکی از خدمات پرطرفدار در کلینیک تخصصی دیناز است.

جمع بندی

اگر شما هم دوست دارید تحولی در ظاهر خود ایجاد کنید کاشت مو یکی از بهترین روش‌ها است. برای انتخاب فصل مناسب کاشت مو به شرایط جسمی و شغلی خود نگاه کنید. با مطالعه مطالب موجود در این مقاله به راحتی می‌توانید در بهترین فصل مو کاشته و از نتیجه آن لذت ببرید. کلینیک دیناز نیز در این مسیر همراه شماست تا رویای خود را محقق کنید.

منبع: hairsure
دینازکلینیک

سوالات متداول

  • آیا فصل در کاشت مو و نتیجه آن تاثیر دارد؟
    بله و این به شرایط شخص شما زیباجوی عزیز ربط دارد، به طور کلی کاشت مو در کلینیک تخصصی کاشت مو دیناز نتیجه را برای شما تضمین می‌کند اما نباید تاثیر فصل‌ها را در مراقبت‌های پس از کاشت دست کم گرفت.
  • برای این که نتیجه را در عید مشاهده کنیم چه فصلی باید برای کاشت مو اقدام کنیم؟
    برای عید نوروز اگر می‌خواهید که ظاهری آراسته و موهایی زیبا به عیددیدنی بروید، فصل پاییز هوا بسیار معتدل همراه با بارش‌های پراکنده است. در نتیجه زخم‌ها زودتر بهبود پیدا می‌کنند. همچنین در این فصل از سال خبری از تعریق و آفتاب سوختگی نیست.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *